uus jutt


Täiendan. 22 juuni 2020.
Kohtuotsus tuli minu hinnangul eriliselt varjamatult kuritegelik. Kirjutan sellest lähemal ajal. Lisan siin aga just silma jäänud ja leili ajanud tsiteeringu:
mnjah.
...........................
Tere,

Minu fookus peaks hetkel olema vaid eelseisva, 20 märtsi maakohtu istungi suunal. Ja mida ma seal erilist head oma asjas saangi oodata. Iga päev tulvab juurde isikute ja süsteemi kohta taustinformatsiooni, mis on vaid positiivseid ootusi nulliv. Kõige tipuks tuli lausa kahe inimese käest ühe kõrge isiku tsiteering - "...kui vaja, menetleme ta vaeseks". See käis kunagi kellegi kohta. Aga selge on, et tänaseks on see käinud tuhandete kohta. Ja nüüd siis ka minu kohta. Kahju, et ma aastal 2011 niipalju ei teadnud. Või siis teisiti - ju peab nii minema miski vajaliku lõpptulemuse tarvis.
Hetkel kohtuasja ümber toimuvat kirjeldada ei saa.


Aga üldised Eestis avanevad vaatepildid ei lase kuidagi ükskõikseks jääda ka suure pildi osas.

Loen nimelt täna lehest, mismoodi toimib tänane Riigikogu Korruptsioonikomisjon, täpsemini lausa korruptsioonivastane erikomisjon. Lugege ka ise kuniks lugeda lastakse

Printida süsteem seda artiklit ei lase aga wordi kopeerida ikka saab. 5-10 aasta pärast hakkavad need teemad inimesi väga huvitama kui vaid arhiivis materjal taasesitatav oleks. See oli üleskutse.

Mul tuleb sellega taas meelde Rae valla labane komejant kus sama Korruptsioonikomisjoni toonane esimees Herkel küsis Rae vallavanema Mart Võrklaeva ja jurist Martin Minni käest, kas Rae vallas korruptsiooni ka on.
Sai ta vastuseks (sic!) et ei ei ole kuidagi, mõlemad noormehed ju vaatavad usinasti ringi, et ei oleks. Lisaks on taandatud ka opositsioonist Rae revisjonikomisjoni juht Indrek uuemaa selle tarvis, et "ei oleks enam provokatsiooni ja süüdistamisi". Asemele pandi reformierakonna inimene ja nüüd asi korras.
Aha, tore siis, ütles Herkel. Vaatasin just selle protokolli värske pilguga üle - noh, sellest hetkest kui suudad juba huumoriga võtta on naljakaid vastuseid palju. Näiteks küsimusele, ega te seal ametiautodega ei kriminaalitse, oli vastus kõigepealt, et ega kõiki signaale ei pea puhta kullana võtma...ja siis pikk häma takkaotsa. Võrrelda saab vaid vene komöödiatega.
Panen selle üles, saate ka naerda.

oot natuke pean sellega siin modima.

Selliste juhtumiste tase peaks kodaniku tänavale röökima ajama joonelt...aga vist mitte Eestis, inimesed on kuidagi liigagi osavasti kõigega ära harjutatud. Kommentaare soovitan lugeda, need vähesed, kelledel pole blokeeringut veel peal (minul nt on ammu juba ja päris mitut isikut isikut tean veel), näitavad, et kõik ei ole veel läbi.

Minu jaoks finessiks on aga Andrus Ansipi hiline arvamus, et aktsiisi tõusu teema tuleks kellelegi teisele kraesse keerata.

Tõesti, nüüd küll ei saa aru, miks Taevas juba appi ei tule. Või äkki just tuligi? Elame-näeme.
Mõtlen tõsimeeli järjest enam ka selle peale, et siin, Tenerifel mõistlikele ja headele inimestele mingi suurem asum organiseerida. Ebamõistlikud ja ebatoredad surevad üsna kiiresti siis välja kui tuleb ohvripuuduses üksteist riisuma hakata ja sellise trikiga saaksime lõpuks tõesti vabaks!
Ega ma väga nalja ei teegi.