Uue kambaka vaatlemine


Tere, Lubasin juba paljudele, siis kirjutan.

Kohtuasjas nr 2-16-10659 nõuan nii paljukirjeldatud külaseltsilt - MTÜ väike-peetri külaselts kui Rae vallale kuuluvalt AS'lt Elveso solidaarvastutust seoses mu ettevõttelt ettevõtluse ja lepingu endale võtmisega. Selline on hagi jäme sisu. Pane tähele - nr 16 tähendab, et aastast 2016..
Kohtunik Hannes Olev võttis kõigepealt ette vaadelda ja hinnata, kas leping ja lepngust tulenevad kohustused on üldsegi üle läinud Elvesole. Et siis ilma varjamata oli selleks ajaks ammu Elvesole kanditud nii taristu (torustikud, punpla) kui kliendibaas aga kas leping ka üle läks, seda veel vaatab.

Vaatas aga kohtunik nii, et ei ole leping üle läinud. Varad on ja igapäevane tulu on aga lepingulised kohustused mitte. Minu hinnangul on jälle tegemist ühe eredama näitega, mismoodi topitakse vajadusel resolutsioon täis lausabsurdi aga ikka nii, et alus ja öeldis lauses olemas ja tundub, et kui kõrge lugupeetud isik nii kirjutab, siis nii võib. Tõestuseks, et nii jõulised absurdid ikka ka lähiajal võimalikud on, ka määrused:
No see lükati tagasi. Kohtunik ei näinud probleemi teha samalaadne määrus taas:
Lugeja saab ise veenduda, et, kas siis mugavusest või nimme solvamise eesmärgil on taaskord seadust ja kohtupraktikat jämedalt eirava määruse sisu ei muud kui eelmise määruse sisu osas erinevate tulpadega zongleerimine.. 
Sõnum siis mulle milline? Raske teisiti mõista kui, et - ära teeme sulle niikuinii. EW 101...

Hetkeseisuna siis istub üleval kõrgema kohtuastme suunis - ettevõte ja leping on üle läinud. Samas on lastud samal kohtunikul (sic!) kolmas kord siis asja vaadata, mis minu arust pole sugugi normaalne. see ei olevat ka Euroopa kohtupraktikas nii, et pidevalt "valesti aru saav" kohtunik saab loa "uuesti katsetada arusaamisega". Tegemist narrimise ja ka sisuliselt mõnitamisega, mitte ausa kohtumõistmise eeldamisega.

2019. Ja ongi õhus mittejuhuslikud "viperused".
Peale Jaanipäeva sain oma juristilt telefonitsi teada, et vahetult enne Jaani olla kohtunik küsinud kaitsjatelt (neid on 2) nagu sellist hagi koondit, et mida me siis ikka tahame kohtult. Kindlasti leiavad juristid, et selles küsimises pole midagi tavapäratut.Huvitaval kombel jagunevad aga siin inimesed 2 gruppi ehk siis nö mittejuristid peavad selliseid asju samamoodi nagu minagi, mitte asjalikuks asjaks vaid vee sogamiseks. Mittejuriste on meil 99,97% aga näete, see ei loe.

Nojah. Näide ka olemas taolise süütu sammu tegelikkusest. Helistas jurist, et kõik korras ehkki raske, puhkuste aeg jne. 
Minuga seekord läbiarutamist vältivalt viitas jurist õhtuses kõnes, et täna paari tunni pärast peab kiri ka juba minema ja enne veel advokaadi käest läbi ja seega..sry ära sega meid.

Nii siis istusin viisakusest süte peal ja ootasin. Esmalt sain vastuse, et kõik dokumendid mul ju toimikus. No ei olnud ja kas saata seekord raske..? Juristidelt ma (sic! taas) seda kohtukirja ei saanudki! Sain selle suure hädaga kohtult ja alles peale seda, kui 3. päringule mittevastamise järel palusin kohtunik taandada. Siis sain kohe. Huvitav, kas pole. Et esitatud koondis olid 2 väga olulist nõuet kaduma läinud on veelgi huvitavam.

Ülaltoodud juhtumised on mu hinnangul juba piisavalt inetud. Mis nüüd edasi saab, ei hakka oletamagi. Liig suured jõud üritavad asja ära mätsida, selles pole kahtlust. Teemaks ju nüüd see, et nüüd peaks Elveso AS maksma mu ettevõttele ca 4 600 000 eurot ja ehk intressidki ja siinkohal on kõik mu tuttavad ja lähedased ühel meelel - NAD teevad kõike aga raha sa ei näe. Kompromisski tunduks neile alandusena, nad ju teflonist.


Edastasin minu suhtes õigeaegselt sellele kirjale oma vastuse, oma hagi koondi, kus ülalnimetatud puudused kõrvaldatud. Samuti siis palusin kohtunikku, kes selgelt erapoolik, taandada. need on mu õigused. Selgitan paremini lahti siinse võtmekoha - kui sinu hagi palutakse nö koondina ümber kirjutada ja sa kaotad ära mingi olulisema nõude, siis jääd sa sellest õigusest ilma ja keegi aita sind. Valus lugu on kui märkad, et su kaitsjad "kipuvad olulisi nõudeid ära kaotama" ja samas ka üritavad jälgi segada...valus. Arvatavasti on paljudega nii juhtunud ent nad ei ole suutnud uskuda, et nii tehakse. Sellest ja selletaolistest "trikkidest" peaks valjemalt rääkima, leian siinkohal.

Kaks nüanssi.
1. Minu avaldus asub arutama kohtunik Meelis Erik. Tema astutud sammudest minu vastu kirjutasin varasemalt aga edastan siin lühidalt - (minu hinnangul muidugi) 3 kohtulikku hävitamiskatset ja isikliku viha varjamatu välja näitamine viimasel istungil. Lootus õiglusele null.
2. Kogupilti vaadeldes näen, et grupeeringuks arenenud "ühiste huvide jagamise" seltskonnas lepiti siis varasemalt kokku, et kohtu abiga jäävad varad legaalselt reformierakondlaste kätte Rae vallas ja reformierakondlasest Tõnis Kõivu manipuleeritav külaselts vormistab pankrotina "ilusa lõpu" varade kantimise saagale. (Selle "mängu" eelduseks oligi siis oluline kohtu-poolne hinnang, et varad ja kohustused käivad eri radu ja hinnang, et see on Eestis nüüd legaalne). Hilisemalt siis oli nähtavalt kavas vee-ettevõtluse kasumi väljapumpamine Elveso kaudu ja jagamine vastavalt kokkulepetele ning maade edasikantimine Rae valla poolt, ikka nii, et väljast klants ja raha õiges kohas. Huvitav, kas ta (T Kõiv) oleks enam leidnud toredaid külamehi, kes oleksi nõus olnud just sel hetkel juhatuses olema? Ise ikka oleks ta ikka lidu õigel ajal pannud, ta ju väga moraalne ja aus mees..

Nijah, aga kuidas vormistada ära mulle kohtukaotus? Hetkel on küll seis selline, et vaid väga alatul kombel saaks seda teha. Ma ei hakka ennustama.