Tõnis Kõivu ja tema grupeeringu tegutsemised vol I


...veel peksab ridu kokku ja faile ei lisa aga küll saab üsna kohe jätkan aga lihviks veel sõnu natuke.
Nii   Tõnis kõiv…
Ausalt, väga väga vastik on meenutada seda kõike sekundikski. Aga lubatud on ja ma ei ole kuidagi järjekordne kõrvad-ligi inimene siin maailmas, saite aru küll. Õpetlikku on selles saagas palju, niisiis tuleb ka kogukonnaga jagada informatsiooni ja tähelepanekuid siiral moel. Vaid nii saab tegelikult püsida me liik siin pidevalt sind piiluva ja kiusava kurjuse keskel.  Kust see inimene mu eluteele sattus, seda mäletan ka hästi – aastal ca 2005 vajasin ootamatult kiiresti tegevjuhti ja mu laste ema soovitas JCI liini pidi teda mulle. JCI iseenesest on maailmas populaarne noorte tegijate ja ka hakatiste kommertskoda, kus tegelikult väga palju väga asjalikke inimesi koos on. Nojah, aga samas ka palju imelikke inimesi on seal sees ja katsu sa vahet teha). Polnud ma mingi guugeldaja (2005 seda veel ka polnud, seda guugeldamist).

Nii sain kaasa vaid teabe, et noort hakkajat Kõivu kiusavad Paides vanurid aga isik ise tubli. Nii läks. Mis ma selle aasta kohta ikka oskan öelda? Mu arust oli isegi täitsa ok. Natuke oli tunda seda tasakaalupunkti nihet, kus tegevjuht mitte ei lahenda teemasid (garantiitööd, igapäevased murekohad jms) mitte tehniliselt vaid jutuga siludes. Mu arust polnud seda aga liiga palju. Noh, tegelikult suur viga – hilisemalt vaatasid mu rajatud külakeses 60-st perest ikka vast isegi 10 viltu..aga ei sõnakestki seletuseks. Sellest on kahju siiani.  


Aga läks nii, et üsna täpselt aasta pärast  Kõivu tööle asumist juhtus siis see 2 mehe tore joomalugu ja doktor Teini asemele tiriti Kõiv Riigikokku. Kiiresti, nädalaga. No mis teha, riigi asjad on tähtsad. Me teed läksid lahku töises mõttes. Et ka Kõiv oli mu külas maja ostnud, siis ikka teretasime ja naeratasime edasi aastaid. Ta isegi üritas midagi sobitada kompromissilaadset kui toonane vallavanem Raivo Uukkivi mind avalikult mustama ja taga kiusama hakkas (mu ettevõtet Agenor, kellel oli järgmine arendusmaa ostetud Lagedile ning mille varjamatult planeeringuõigust ei antud, eks sellest tuleb ka juttu). Tõesti – nii tundus siis ka mulle, et Uukkivi ongi see kurja ainuke juur ja reformikad Veigo Gutmann (tonnane volikogu esimees) ja Meelis Kasemaa (abivallavanem toona) ei puutu asjasse. Kõiv nagu üritas, usun, et ehk üritaski esmalt. Muudki proovis. Ka soovitas ta Jürgen Ligil siia maja osta - noh ikka semu, teps mitte vaenlane! Ju siis mingi aeg nii oligi. Aga lõpuks jäi peale erakondlik huvi see vastik arendaja Teppo ära kustutada, sest ta on häbistanud Rae reformikaid ja on nendele jätkuvalt ohtlik.  Lisan siia küll selle tõsiasja, et mitte üks Tõnis Kõivu katse mingi suhtluse või arusaadava telefoniõigusega asju parendada ei viinud minu ega mu ettevõtte puhul mitte kunagi mitte kuhugi. kohtumisi ja jutte oli küll.

No vot sellises õndsuse sai elatud kuni aastani 2009.