Tõnis Kõivu grupeeringu teod vol XVI


25.07 Lisan siia lingi. Seotud rohkem teiste kangelastega ent ikka samast grupist üldisemalt.
http://www.raivouukkivi.ee/files/File/31_%20Rae%20vallale%20kuuluvate%20maa%C3%BCksuste%20Kirsi%201%20ja%20Kirsi%203%20m%C3%BC%C3%BCk.pdf
ei teagi mida kosta, siin vallas on Kuradil vist pesa..
---------------------
26.07 lisan ka selle lingi http://epl.delfi.ee/news/arvamus/juhtkiri-koverat-teed-pidi-totaalse-voimu-poole?id=78989288 . Sellise asja juhtumine oli ka meil järjest tõenäolisem ent jäi ära. Aga siit minu kandist tassiti arvatavasti palju koormaid verist kulda, et asi ikka ära juhtuks. Mõtisklen ikka, et mis sunniga üritas Pevkur Mart Võrklaeva juhatusse möllida ja mis sunnil ta Tõnis Kõivu suurt laeva tüürima upitas? Ja kuhu see nüüd tüürib...

Minu jutt aga.
..oli situatsioon, et enam ei saa vist jätkata aga see möödus.

Kirjeldan lähiaja sündmusi seekord.
On käimas tsiviilvaidlus, kus mu ettevõtte Agenor palub kohtult abi, et Kõivu külaselts - MTÜ väike-peetri külaselts ja vee-ettevõte Elveso täidaksid oma kohustusi. Kohustused on võetud ja selgemalti mõõdetavad kui kunagist krähmakat organiseerinud isikud tahtnuks. Ju siis olid nad tol närvilisel perioodil ka pisut tasakaalust väljas..
Lepingu taaslisamine (natuke allpool) teeb lugemise hõlpsamaks. Juuratudengitele ja muidu õigussuhetest huvitatutele peaks olema alljärgnev kena maiuspala, vanadele juurasägadelegi on ehk isegi imestamist, et "nii hullusti saab ka olla".

Nimelt sai isikuid hagetud põhjusel, et külaselts lubas vee-ettevõtlust omandades, et maksab järgmise 3 aasta netotulust 51% mu ettevõttele. Haldur tegi oma heas oskuses (mida tal tõesti on, ei tea ainult kas heade tegude jaoks seda on) sellise lepingu, kus külaselts ei pidanuks praktiliselt midagi tegema ja olnuks kohustustest ikka prii. Polnud ei mõõdetavat liitumistasude arvestust, polnud muidki selgeid kohustusi väga marginaalsete eranditega. NB!!! kogemata kombel polnud ka sanktsioone ega garantiikohustust. Ja oli kohustus maksta oma netotulust siis selge osa. Mis oli ette juba naljanumber, sest kui ikka on tahet tulu varjata siis mingil seltsingul on seda palju kergem teha. No ja seda tahet mulle keerata väljendasid Kõiv ja Tarmo Loog korduvalt ja korduvalt juba enne kogu mansafti edasikantimist.

Mis aga nüüd juhtus? Elveso AS võttis endale kogu ettevõtluse - rajatised, kliendibaas, ka veemaht (leping on loos VI) . Elveso on seda oma bilansis küll kuhugi varju poetanud, ent see ei pea enam olema minu mure - Elveso kasum tegi tol toredal aastal suure hüppe ja oli 5 747 259 eurot.....!!!
Mis nüüd saab?
Vat nüüd on alles pirakas! Väga selge asi - on kehtiv leping, selles selge kohustus (p. 5.6) ja mis nüüd saab siis? 53-60-leping-leping-nr-988.pdf 

Tantsiti ümber minu varade nii uljalt ärategemise-tantsu, ja korraga tuli ups!

Jajah, arvestades asukohta ja ajastut, pean arvestama igasuguste halbade variantidega.
Nii oli Tõnis Kõiv ka mu kaitsjate jälil kohe, kui esimene kiri neilt kohtusse läks ja isikute nimed kõivule teatavaks said.... "Teppo ongi selline, jääb võlgu, lubab palju ja petab" jms jutt saabus neile emailiga väga ruttu. Taolise laimu eesmärk on selge. Ja ikka töötab.
Kohe meenus ka Kuldar Kirdi käitumine..jajah, napikas oli tookord. (lugu XIII). 

Jah aga niipalju Kõivu toonane käik töötas, et kahtlustan nüüd igaüht ja kohtu tähtaegade eel olen selgelt närvis. Ja vererõhk on laes. Nii, et kõik need võtted töötavad küll. Tahan korrata, et demokraatlikes riikides on sellinegi samm eraldivõetuna aluseks, et kodanikku karistataks. 

Aga mis nüüd saab? Noh, esialgu toimub nagu klassika - ahel tuleb iga hinna eest katki rebida ja nõrgim lüli on mõni teine kui advokaati ei õnnestunud veel ära murda (NENDE mõttemaailma tsiteering). Nii siis saabus mõtlemapanev kirjatükk. Edastan lugemiseks selle nii, et ei rikuks reegleid. Mulle, lihsurelikule ju reeglid kehtivad..
 63-76-asjaolud-ja-kohtumaaruse-pohjendused-vaheotsuse-asemel-juuli-2017.docx 

Vastuseks läks teele lisaks mitmele selgele seaduseviitele ka viide, et kui selline trikk nüüd läbi ka läheb, siis on taas loodud üks pättuse Manual, hea teatud lugupeetutel varnast võtta..

Sellised lood.