Tõnis Kõivu grupeeringu teod vol XIII


Eelmises loos jõudsin ära seletada ühe järgmise kombinatsiooni esimese poole. Kombinatsiooni, mis oli
hädavajalik, et, olles läbi kukkunud mu ettevõtte Agenor pankroti raugemisse (kotti, halduri taskusse täpsemalt-) ajamisega, seejärgselt mu usaldusisiku, vandeadvokaat Armand Reinmaa minu vastu tööle panemisega, ikkagi puhtaks jääda. Kogu jõuguga. Sest kui sealt üks kaardike kukub, kukub kõik.

Loodi uus kiht kaitseskeeme, millede (nagu ise selgelt näen ja ma oman õigust oma arvamusele) vankumatuks põhiosaks oli kiire väljaluuramine, kes mind kaitsma asub; seejärel ta kiire äratinistamine. Meetoditega, millest on mul vaid õrn aimdus.
Kirjeldasin oma tsiviilvaidluse käiku juba sealtmaalt, kus kohtunik teatas lõpuks tuimalt, et "kui ikka Rae valla vee-ettevõte Elveso on kirjutanud, et neil oli tulude vastu samaväärne kulu, siis on asi selge ja mingem laiali". Kordan,
- ammu kulukalt rajatud ca 1,5km pikkusele trassile koos pumplatega jms lisada 7m trassi ei tohiks normaalsetes oludes anda õigustust võtta kogu raha endale tasku.
- seesinane 7m vk trassi pole isegi liiakasuvõtja märjas unenäos reaalne. Aga meil Raes on. Mis Raes? Ikka Eestis, kui võtta selle jabura konstruktsiooni tõhusa kaitse ulatust.
- Elveso kiri oli suunatud üldse hagejale, külaseltsile, mitte kohtule; sellel puudub ka allkiri!!! Arvan ise ka, et need sammud pole juhuslikud - aidata grupi liikmeid (ja omi huve ka) aga tanki minna otsese lausvalega kohtu suunal siiski Elveso juhatuse liige ei soovinud. Ju siis nii valus grupil veel ei ole, on veel varukäike, et asja mätsida. Minu mahakoksamine on ka pikemat aega keerulisem juba, ma ei ole ammu Eestis..pärast sagenevaid füüsilisi ründeid. Pealegi - kas mul juba kõik kirjas ei ole, kes teab?

Aga näen suurest pildist, et NAD pole endi seast veel tankisti välja otsinud, panustavad millelegi muule. Siiski, tankistidest - Kõiv teadis, mis tegi kui lasi külameestel Meerits, Pärg ja Kingola, teostada mu ettevõtte varade kantimise Elvesole ...augustis 2012. Notaris. Eelnevalt kinnitati oma teo- ja otsusevõime. Ei sõnagi sellest, et külaselts ei tea sobingust midagi ja ei sõnagii, et niite tõmbab Kõiv, võib-olla ka mõned sellid veel.

Ok aga nüüd see teine nö triki pool, mille õnnestumise korral poleks pidanud talaari määrima, näen ma.
Mulle soovitati juristi. Kuldar Kirt. igati asjalik ja ontlik, midagi ei olnud öelda esmalt. Noormees haaras esmasel dokumentidega tutvumisel kohe teema ja kõik nagu asu ja paljulubav..
Olime mõned kuud asja ajanud, hagi oli sees, oli ka üks (sic!) tühi istung, ootasime järgmist, teemaks oli nõuda Elvesolt välja selge ehitusdokumentatsioon, nagu seda on õigus teha. Seaduse järgi.
Nii, et Kuldari ja minu seostamiseks oli huvilisel isikul aega 4-5 kuud.
Ja vot siis ma inimest enam ära ei tundnud. Kohtusse läks taotlus dokumentide nõudeks, milles oleks võinud otsesõnu pahatahtlikku tsiviilasja põhjalaskmist kahtlustada - on JU meil asi nii, et kui sind esindab ametlikult erialainimene ja ta ei kasuta omi võimalusi ise ära, siis saadetakse sind su murega pikalt. Noh, tegelikult mõistetav loogika. Aga loll see isik ei olnud. Järele jääb siiski vaid üks variant - ka tinistati ära.
Võib-olla just minu õnneks käitus ta üsna klassikalise tüngapaketi valemi järgi ja ühtlasi joonistas mulle kokku mittemillegi pealt ca 800 euri, millega soovis lehmakauplemist pidada. See asjaolu lõi mul tegelikult lambi pareminigi põlema, muidu oleks midagi mahagi maganud äkki..

Ja nii siis keevitas sell mulle sellise "maksa veel tonna, tead". Oli eelmise maksega juba mitu kuud tagasi korda saadud ja ootasime ametlikult kohtuaega. Nojah, 2 mõnekümneminutilist telefonikõne arvatavate tunnistajatega. Aga kuidas ma selle eest maksan kui arve lajatatakse tuimal muul põhimõttel.
Taandasin selli ja sain kohtusaalis näha vastaspoole esindaja pikka nägu. Jah, tabasin ära, enne kui hilja, läks üle noatera.
Õpetlikkuse mõttes. Kuidas käib selliste arvete keevitamine? Loll ju su vastas ei ole. Kahju ainult, et enamus õpitu on valedeks tööriistadeks. Mul oli nii, et kroonilise rahapuudulikkuse foonil ostsin Kuldarilt eelnevalt siis ühe töö. Teistmise. Mis loom see Teistmine on, seda vast ei hakka siin kirjeldama. Oli tõsine põhjus aga raha vähe ja tellisin töö. Kuldar nõudis raha ette, 300 ja KM, et siis 360 eurot. Tegi lõpuks arve mu tuttava firma nimele, sai raha ja tegi töö. Kui nüüd 3-4 kuud hiljem keevitamiseks läks, siis teatas ta tuimalt, et see summa oli vaid ettemaks. Kuidas vaielda? Arvel ilusasti - teistmine , ühik, summa. Mida kokkuvõtvalt soovitan? Kui ebamugav see ka ei oleks, katsuge kirjalikult kirjeldada oma kokkulepet paremini. Ei taha ju solvata, nagu minagi, aga vaat mis sellest tulla võib. 

Nüüd siis mul mitu erineva väärtusega tulemit:
- ülisuur töövõit - sain sisuliselt kahjurist lahti viimasel minutil (aga see on mu arvamus)
- kahjuks ka üks hagi juures ja seda siis hetkel jaurame.
- no targemaks sain ka ja jagan lugejaga

NB!!! Ühe pisiasja võrra aga veel targem - tuleb välja, et seaduse järgi ei või mitte-vandeadvokaat sellist dokumenti üldse koostada, see läheb ju Riigikohtusse! Keda ta siis pettis, mid või kohut? Vääga paha lugu aga küll pestakse ära, tegi seda ta ju juhtnööride alusel.
Katsuge ka ise iga kord üle kontrollida, kas tegemist on ikka pädeva kaitsega. Muidugi on sellised asjad kõik esmatähtsad sellele isikule, kes peab olude sunnil süsteemi poolt kaitstavate isakeste vastu minema.
Niisiis juba 2 tinistamist. Vabandan, 2 ametliku, palgalise kaitsja ära tinistamist. Külamehed ja haldurid sinna otsa. Ja ikka nii, et see kodanik äranõiutu asub sind üks hetk raevukalt maha tapma nagu mingis krdi ebareaalses filmis keskaja maagia kohta. Kas saan kunagi teada, mis võtetega paljud juba kirjeldatud sündmused käima läksid, ei oska veel öelda.

Ütlemata jäi üks väga haige asi - istungil järgmisel küsis uus kohtunik üsna esimese asjana minult - "aga Teppo, kui te ju näete, et teine pool ei taha raha teile maksta, kas siis ei peaks mõtlema, kas tasub hageda, või otsima kompromissi vms" (peaaegu sõna-sõnalt. Mina võpatasin ja jahmatasin. Olen siingi vaid keskaja lugudes seda näinud.


Kirjutasin ainult tõtt.

Lugupidamisega
Ülar Teppo