Tõnis Kõivu grupeeringu teod vol VIII


Tere,  

Eelnevalt olen võimalikult selgelt kirjeldanud seda, mismoodi Tõnis Kõiv info ja huvi mu ettevõtte Agenor OÜ loodud varade vastu leidis ja mismoodi tal ka õnnestus need varad ta kontrolli all olevasse külaseltsi kantida.  
Jätkan koha pealt, kus arvatavasti tundus talle ja ta semudele ebatõenäoline, et nad suudavad kogu selle majandamisega nii hakkama, et minu ettevõttele lepingus lubatud tuluosa ei annaks (eelmises artiklis kohe alguses ka leping ise). Lisaks pidev oht, et külaseltsi valdavas osas arukad lihtliikmed võivad selle seltsi juhtimise kord endi kätte võtta ja Kõiv jääb oma kuldmunast ilma). Nii kanditi vee-ettevõtlus edasi Elveso AS kätte. Kas püüdsin ennetada või tõkestada? Jah. Ma tegin juulis kõne Meelis Kasemaale, tänasele kriminaalile, kes toona Elvesos juhatuses oli (täna jätkuvalt muideks, lihtsalt nõunikuna). Kasemaa muidugi irvitas torusse ja ajas ümmargust aga sain tehtud asja – blokeerisin nn heauskse ostu võimaluse. Lisaks hoiatasin ka Elveso nõukogu ja Notarite Koda eeldatavast sobingutehingust. Kõik see mõjus vaid niipalju, et sobing tehti tagasihoidlikumalt ja nimetati varade kantimist teiste sõnadega.  

NB!!!  – kui oleks tehtud heauskne müük, siis oleks pidanud ju külaseltsi juhatus raskelt süüdi jääma…
Miks siis Kõiv seda nii julgelt ehk jultunult planeeris? Siin on (minu arust) taas väga ere sotsiopaatia olemuse näide – panna otse tanki 3 lihtsat külameest on ju selliste jaoks mitte ebameeldiv (või nats piinlik-) vaid vastupidi tegu– see on ju trikitamise ja ära kasutamise ehe nauding!

Vee-ettevõtluse edukaks kantimiseks asendati planeeritud ost-müük mingi kinkelepingu maiguga sobinguga, notar probleemi ei näinud. Seejärel deklareeriti otse, et nüüdsest ei pea ei külaselts ega ka tegelik uus veemajandaja Elveso Agenorile enam pennigi maksma. Ütlete, et räige pättus? Tänan lohutamast aga tolku null. Vähemasti siiani. 
Leidsin ajaloost ka Kõivu toodetud artikli üles, mis ilmus nii Epl’s kui Rae Sõnumites, vastulauset rae Sõnumites mulle ei võimaldatud –   
 54-68-veesaaga-peetris-koiv.xps 
On ikka julgust ehk jultumust!? On.

Edasi. Endi (külaseltsi-) valdusesse saadud 2 krunti aga jäeti endile. Loogiline ju – see on vara mida netotuluna seda käsitlema ei pea kui ei taha. Nii saab legaalselt minu huvide peale kaarega lasta, ei pea veiderdamagi. Liiatigi sai punt aru, et see on tegemist eheda rahaga… juhul kui vallas on omad joped tüüril. Nimetatud maad – üks sobilik nii ärimaaks kui elamumaaks – 3300 m2 teeb tänases rahas min 200 000 eurot (60 -70 eur/m2 asukohta ka arvestades). Projekteerisin sinna omal ajal nii juurdepääsutee, mis viib otse Peetri fooriga ristmikuni, trassid jooksevad kõrvalt.
 54-65-kelgumae-kr-vv-09052016.pdf 
54-66-kelgumae-korvalmaa-kr-vv-09052016.pdf 


Näen, et esialgne plaan oli Kõivul selline – paneb Amburi ehitama ja võtab lõviosa kasumist lihtsalt omale.   Seda eeltoodud äriplaani asuti ka teostama aastal 2015 kui Kõiv enam lugupeetud riigikogulaseks ei mahtunud ja rahad kokku kuivasid. Mõigu elanikud aga tõstsid kisa, sest oht oli lasteväljakust ilma jääda (minu ettevõtte loodud teine krunt, mis oli juba 8 aastat laste kelgumägi ja mänguväljak). Seejärel tegi Kõiv sellise lükke – pani külaseltsi koosolekule teema üles, et müüakse mõlemad maad vallale 20 000 euroga. Sai heakskiidu. Seejärel võõrandas maad TASUTA vallale, Rae vallale!!! (vaata ka KR väljavõtteid ülal).
Nüüd said siis jõugu hinnangul munad nö ohutusse korvi. "Omad" valvavad „kuni õige aeg tuleb“. Ei teagi, kas nad julgevadki seda „nodi“ valimisteni hoida, ei usu. Aga (sic!) panite tähele? – Vallale tasuta maade andmine oli sügavas vastuolus seltsi tegeliku tahtega, tegu on tahtliku kahju tegemisega seltsile, seltsi varade riisumisega sisuliselt.
nt Kligi lugu siin -
 54-67-firma-vara-pohjendamata-kinkimine-kilk-2016-nov-teema-pm.docx 
Näete vahet? Mina näen - partei vahe.
Mitte kodanik ei ütle siin vaid prokurör ütleb, kas kusagil on kuritegu või ei, seega asi ok.  

 Hetkeseis siis järgmine. Sammud Kõivu juhitud külaseltsi (MTÜ vpks) poolt:
 -          Vee-ettevõtlus kanditi (august 2012) AS Elvesole, viimane teenib selle pealt igapäevast tulu ja ootab aega, et liitumistasusid tasku panna.
 -          2 krunti kanditi (aprill 2016) vallale, ootavad oma aega.
-          Eelnevalt pandi oma tasku (märts-juuli 2012) mõned kiiremini laekuvad liitumistasud, nii 30-35 000 eurot ja toodeti sellele vastukaaluks mingi imelik kulu, mida aga keegi näha ei tohi ja siiani ka näinud ei ole. Nendest rahadest jäänud jäljed on väike peetri külaseltsi aastaaruannetes olemas, esitasin eelmises või üle-eelmises artiklis. Lisan veel, et Talvo Rüütelmaa kinnitas mu sõrale ja hiljem ka otse mulle, et tal arvutis on nimetatud tasude maksmisele viitavate liitumislepingute põhjad.   Palju palju kurje tegusid, nagu näete.

Aga prokuratuur eeskätt ja ka kohus ei näe midagi siin halba. Sellest järgmistes osades. Lähen nüüd kalale, sest kusagilt peab inimene oma söögi ju lauale saama…