Tõnis Kõivu grupeeringu tegutsemistest XXIV


Tere!

Nojah. Nüüd ei ole enam põhjust vaiki olla.
Edastan värske kohtuotsuse, millist oligi oodata. Küsimus oli vaid - kui räigelt siis
ta nüüd mulle ära teeb. Tegi, nagu jaksas. Pankrotihalduril siis nüüd täna põhjust
talle välja tegemiseks. Noh, las hõiskab natuke aega mööda Eesti tänavaid ja lokaale.

Ärategija on siis nüüdseks mulle 3 korda ära teinud, ikka räigelt. Vahepeal sokutas mulle Hermeti büroost teisepankrotihaldurigi (teemaks oli Agenori kohtuasju rahastava ettevõtte omakorda ära hävitamine). Ja seda hoolimata asjaolust, et Agenor-Hermeti asjad olid juba seks ajaks teravalt üleval.

Kõik on liigagi kõnekas. On Eesti ja on NEMAD (minu selge arvamus).
Mida siinkohal kohe selgelt välja tuua, nii, et nö seejärel vaidlust ega laimukahtlust ei oleks? Järjest oli nii (selged asjaolud ja minu arvamused):

---------------------------------------------------------------------
- Kohtunik sai oma vildaka otsuse 3. astmest tagasi ja pani kuhugi sinna Kentmanni hallitama.

- Tegin menetluse kiirendamise taotluse.

- Ilmselt siis (nii võin ju arvata küll) suurest vihast ja solvumisest, aga ka põlgusest lihtinimese suhtes, kes julgesomasid torkida, andis kohtunik mulle üsna koheselt 13päeva aega kohtuistungini. Ei kooskõlastamist, ei muud tavapraktilist.

- Lisaks (sic!) määras kohtumaja esimehena kohtunikuks ...taas iseenda.
 
- Teadsin, mis järgneb ja palusin tal ennast taandada (Euroopa õiguse praktika). Ta polnud muidugi nõus ja sai ulmelise kiirusega (5-6p) Ringkonnakohtult heakskiidu ikkagi ise mulle...otsustada siin. Lisaks ta ei tühistanud (aga pidanuks - selle RngK otsustamise tõttu) ka oma antud istungi aega. Ka istungil jäi kõlama - lõpetame selle asja nüüd ruttu ära, haldur, näed, kannatab selle koorma all, õnnetuke. 

- Kõik need sammud (määramised, mitte muutmised) on tegelikult väärad või vist isegi lubamatud.

- Nüüd siis, jah, eelistung ja ära tegemine.

- Tähelepanu sellest tegelikust tõsiasjast, et leping oli tehtud mitmeti ebaseaduslikult ja oli seega tühine - on muidugi eemale juhitud ja muu jutt ka ausalt öeldes Kafkalikust samm edasi juba.
Aga riputan üles, sest siin palju juhiseid, kuidas võiksid ikka teised proovida omades hagides kõikvõimalikud augud kinni toppida (et kui Sul, kaasvõitleja väiksemad tegelased mängus, siis ehk saad toimivaid näpunäiteid ja õigusegi).

-----------------
---------------------------
Aga kogu see lugu ise oli siis (kokkuvõtvalt veelkord) selline:

Ühed sellid tekitasid massiivse veekao ja Agenor otsis pankrotist (haldurit) abi. Sai aga selle siin. Ja niimoodi, et labase ja ebaseadusliku lepinguga jagati ühtedele seltsingulistele kogu vee-ettevõtlus ära. Selts oligi seda oodanud, minu kindlal teadmisel ka veekao taga, ehk siis needsamad "ühed sellid". Selgeid viiteid on siin kogutud küllaga. Ja nii kaduski kohe ka (koheselt pärast seltsiliste "vee-ostu" see massiivne veekadu, mis mu ettevõtte üldse pankrotti ajas. Rhk siis kadus paugust vee rüüstamine - omapandud salatoruga joogivee ülisuures ulatyuses (kuni 840m3/kuus) juhtimine kanalisatsiooni.
Edasi "kingiti" vee-ettevõtlus kähku seltsi meeste poolt valla vee-ettevõttele, kes selle ka kohe ca 2 00 000 eur eest bilanssi võttis, veehinna kahekordistas ja kasumit teenima hakkas. Liitumistasusid väärtuses kuni 1 500 000 eur pole veel eriti näppida juletud -. mu ettevõtte ärakaotamine kohtu abiga on ju ootel...

Selts ise deklareeris korduvalt ja varjamata, et plaanis kõike seda tegu juba kaua ja, et ei kavatsenudki lepingut täitma hakata. Liiatigi on nad ju MTÜ, et ei tohigi kasumit saada... Et siis tegelikult ka väga selgelt tühine tehing.
Loodi see selts 2009 aprillis, sünkroonis eriti massiivsete veekadude algusega. Nimeks on neil väike-peetri külaselts MTÜ, eks tšekake nimesid. eelnevates artiklites ka palju faile ja eks reg number siis ka. Ammugi tehingute ilu, mis kõik järjest korda saadeti siin.

Minule teadaolevalt pumbati siiski seltsi poolt liitumistasude kogumisega  koheselt üle 40 000 eur välja. See vormistati erakorraliseks kahjuks ja eriline kasusaaja olevat küla teadmisel Tõnis Kõiv olnud. Olen selle seltsi konto nägemiseks korrektselt eraldi hagenud ja asi käib lausa kahes hagis aga, noh, saame ju aru.

Lisaks kandis pankrotihaldur Andres Hermet kohe peale vee-ettevõtluse lepinguga ära andmist minema ka Agenori arvel olnud viimased rahad - ca 21 000 eurot. Seda siis kunagise kohustuse alusel, mille sellessamas lepingus see selt enda peale võttis. Allkirjadega notar Kaata Kartau juures. Keegi siingi probleemi ei näinud . ei notar, ei prokuratuur ei lõpuks kohtunik (üks teine).. Kõike saab korraldada meie Vabas Riigis ju.

Minu vastas on nüüd lisaks niigi tugevalt seni kestnud "ei saa aru" - seinale, pange nüüd tähele - Kentmanni Kohtumaja esimees isiklikult. Eesti Vabariigi valimiskomisjoni esimees ka. (Olid kahtlaselt kreenis e-tulemused või ainult mulle ja veel 10 000 inimesele tundus see nii?).

Ühesõnaga hakkan siin otsi kokku tõmbama, kohtupidamise mõistes. Loomade Farm on maa peal ja suur kari teistest võrdsemaid las tantsib siis täna veel vapi, au ja kõikide väärtuset peal. Täna las olla nii. Millalgi saab ka teistel mõõt täis. Põlvkonnal, kes tänaseid otsustajaid - omi vanaemasid ja- isasid, kel täna nii soravalt jookseb, sügavalt põlgama hakkavad. Ja see ongi suurim karistus.

Noja otsus. Loe ise kokku valeloogikad ja muu, kallis lugeja.
...et nojah, olen kibestunud ja kõik see odav laul paljudeltki. Jätkem ära. Küll ma kuidagi midagi välja nuputan. Jah, küll nuputan kindlasti, raisk!