Tõnis Kõivu grupeeringu tegutsemised vol XX 14.12.2017 väike märge 20.02.2018


Vaatan siin lugemise statistikat. no 15-20 inimest. Pole ka paha, kaaskodanikku puudutab natuke ikka ka.
..aga huvi või siis ikka julgust naabriga arutada...vabandan aga näen, et ei ole. Kahju.
Mõned huvitavad arengud on kohtuasjades ja üldse elus juhtunud aga ootame natuke, lumi alles sulab.
Lugupidamisega ÜT


Tere!

Pidasin, jah, pausi, poolikuid sündmusi ei soovinud rääkida edasi.
Viisin päevakajalised Rae valla jutud arhiivi. Need, näha, hajutasid vaid meeli.
-----

Vaatlen Kõivu tempude peegeldust täna teise nurga alt
- selle mõju kohalikule külaseltsile (mille nime alt mehkeldamine käis ja käib - MTÜ väike-peetri külaselts)
- ja nüüd siis ka (nagu näha on) selle mõju Hanno Pevkurile.

Nagu eelnevalt kirjeldasin, alustas Kõiv kombineerimist niimoodi, et nimetatud külaseltsi ette mahitas pahaaimamatud külamehed. Ju siis peale valede sai nendele külameestele ka midagi moka peale lubatud, päris puhtad need mehed ka ei ole. Las see siinkohal olla.
Saavutas Kõiv selle, et mu ettevõtte (Agenor OÜ) vee-ettevõtlus ja 2 suurt maaüksust kanditi külaseltsile. Just sellisel, kehtiva Karistusseadustiku alusel topelt-kriminaalsel moel nagu eelnevates artiklites lahti seletasin koos tõenditega aga ametlikult on kõik ikka toimunud JOKK-moel, sest..."ei meil ei ole Põhiseaduslikku kriisi...ei ole..."

Isik saigi oma tahtmise esialgu. Arvatavasti meeldis talle aga seejärel rohkem see, et seda sülle kukkunud vara saaks ju hoida ka paremas kohas - sõpradeseltsimeeste juures Rae ettevõttes Elveso AS, mis läbi selle ettevõtte jur isiku staatuse (pole avalik, ei pea avaldama oma dokumente, võib karistamatult vassida andmetega) ja vankumatu reff-juhtimise* Rae vallas on nagu varakamber. Liiatigi võis "külaseltsi jobudega" (nagu kuulsin repliiki olevat mainitud) ka iga kell jagamise mure tekkida..mõistlik.


Kuidas kõik see "tegutsemine ja toimetamine" aga küla elanike jaoks pöördumas on?
Asi on järjest halvem, sest teatud laadiga isikutele klassikaks muutunud skeemi järgselt on varad ehk tulud edasi kanditud, kulud ja mured jäetud aga külaseltsile. Jooksvalt kasvavad tsiviilvaidluste õigusabi kulud külaseltsile. Kas kodanik maksab need ise? Ei, see pole tema stiil. Tema stiil on "asjad" (et mitte ropusti öelda, mis- ) kokku keerata ja siis distantsilt irvitada. Põhjusi kogu küla südamest vihkamiseks on juba täna tal küll, teavad elanikud ka ise karta. Põhiline on rahadega ruulida, inimesed on möödanik.
Nii. Aga nagu näha, on hetkel plaaniväliseid tõrkeid.
Tsiviilvaidlus nr 1, kus Agenor soovib lepingu täitmist, tuli ringkonnakohtust kolinal tagasi.

Lugeja, siis kui soovib süveneda, saab lugeda kohtu põhjendustest palju välja. Praak, öeldakse üsna selgelt välja. Räme praak. .

Mida mina oskan järeldada?
- Kellegil hakkas sellest hea, et niimoodi asjad siiani käisid.
- Seadusevastase õigusemõistmise jõulisuse tase oli ülimalt kõrge - otsustas ju maakohtunik niimoodi nagu ta otustas ühe, ilma allkirjata Elveso vastuse alusel. Rõhutan - ilma allkirjata. Üles veel hetkel seda tühja doc-i panna ei saa, see kopeeritud pildiks, maht suur ja ei mahu mul süsteemi, lisaks poolelioleva ts asja tõend jne.
- antud maakohtu istung ja otsus mahtusid 2016 aasta lõppu, nö vana režiimi aega.
- mäletate, kirjeldasin kohtuistungi õhkkonda, kus teise poole aus advokaat kordas mantrat, et Teppo ongi sage hageja, põhjuseta jms. ning finessiks küsis kohtunik otse minult - "aga Teppo, kui te näete, et teine pool ei taha teile raha maksta, miks te siis ikka edasi hagete (minu hinnang - ...ja endale tüli teete)"?

Leidsin juba toona ja leian ka praegu - asjad süsteemides, mis üritavad endid sõltumatutena näidata, pole seda mitte.
Lisan siia kattuva mõttega artikli, mida lugeja ei pruugi enam internetist ega mujalt leida. Eilne, värske artikkel küll aga liiga terav NENDE jaoks, ma lihtsalt salvestasin momentaalselt selle, ette aimates..Niimoodi käisid asjad tänaseni.

Tänaseks siis selge uudis - Pevkur astub tagasi. Ise. Hooga.
Mida siin arvata oskan?
Mina arvan, et üks kodanik siin ei saanud oma lubadustega hakkama - tassida peremehele palju kulda ette, et see saaks siis "õiglaselt wõimu teostada ja rahwast juhtida oma armust".
Siiski - kes on Hanno Pevkur ise inimesena ja isikuna siin situatsioonis, ei tea ja kohe halba ei mõtle sugugi.


Mida toob homne päev? Kes teab. Äkki tulevad paremad päevad...?

Aga (minule) kalli küla elanikest. Mis neist saab?
Ka ei tea. Kulud on seljas, kasvavad aina. Juhtkond (üsna kindlalt-arvatavasti-) mõtleb escape-plan'ide peale iseendi jaoks. Hetkel vee peal püsimiseks olla tõstetud seltsi liikme tasu 100 eurole. Haige number mitte-millegagi-tegelevale seltsile aga mis teha. Sellest aga ei piisa enam. Et juhatuse esimees Kõiv ise maksaks...? Halloo!


Kohtuasi nr2 tuli ka kolinaga 1. astmesse tagasi - kohtuniku arvamus, et Elvesole pole ettevõtlust edasi üle läinud, hinnati väga valeks arusaamaks. Koitev kaasvastutus on aga vaid osa lahendusest. Võimalik, et maksta tuleb kümneid tuhandeid pluss samajagu kohtukulusid. See ON täna elanikele kaela seatud suur probleem.

Vaatab siis, mis homne toob, ütles vanarahvas tarmukalt.
Filmisoovitus kõva häälega iseendale:
- ära vaadata Kratt
- ära vaadata November (oli treileri järgi ka krati teema sees).

Lugupidamisega
ÜT

--------------------------------
* - Sellest, kuidas oravad Rae 14 mandaati 25-st said ja e-hääli oli igaühel 60-70% häältesaagist, räägib ehk tulevik kunagi ise suu puhtaks. Hetkel on see saladus samas lahtris nagu VEB fond, Autorollo jne lõputus reas.