Rae vallaelu vaatlemine, ettepanekud ja märkused vol IV -


Teisip 12 sept kl 18.18
Tänan Teid suure huvi üles näitamise eest! Klikke hetkel siis 6 päevaga 109 497.
...Aga ma täna ei saa uusi pdf faile ära kräkitud, homme siis saan järgmise loo ülesse...kui Jumal annab..

Lugupidamisega
Ülar

Nii väga sisuliseks ma eelmine kord ikkagi ei jõudnud minna. Nüüd.
Teadupoolest, hoolimata Rae valitsuse agressiivsest vastusurvest, teostas Rae valla revisjonikomisjon läinud aastatel ka üsna korraliku revisjoni. Teostasid seda Indrek Uuemaa esimehena ja Erika Popovitš liikmena, mina olin kaasatud kui ekspert.  
Algas revisjon, võib öelda, tavapäraselt. Võrkalev, Põldmäe ja Laius tegid kohe alguses varjamatut ja agressiivset vastutööd. (Noh, varasemalt tegid seda Gutmann ja Kasemaa, nüüd siis olude sunnil pupside vahetus aga moto oli sama – „arhiivini neid mehi lasta ei tohi, muidu oleme kadunud“ - *. Algsed tehnoloogiad olid sellised – kõigepealt üritas Põldmäe mind käima tõmmata erinevate riivetega („Sa ei ole siin valla mitte keegi“ ja natuke teravamalt ka, oma jutu kandis ta ette koheselt Agu Laiusele, kes sekundeeris väidetega, et Teppo tuli valda ja hakkas agressiivselt käituma, isegi vist sekretäri ähvardamise julges sinna lisada. Noh, et seda ei olnud, tunnistati kiirelt. Siis aga blokeeriti ikkagi  Uuemaal ametliku revisjoni alguse kooskõlastamine Võrklaevaga (sic!) märtsist septembrini 2015. Septembris, ja lõpuks alanud revisjoni kolmandal päeval üritas Võrklaev meid valda enam mitte sisse lasta, sest ta hinnangul oli kooskõlastuses kirjas – „revisjon viiakse läbi esmaspäeval“, mitte „esmaspäevast“.
Muidugi oli kirjas „esmaspäevast“, ja kas saab siis üks inimene 3 aasta arenduslepinguid üksipulgi läbi töötada 1-2 päevaga kui valla armee seda aastatega ei saa?
Meeleheitlikkuse ja jultumuse taset on siit aga hea mõõta. Abi sai palutud ka politseist – Rae vald ei lase oma tööandja poolt palgatud revisjoni inimestel töötada. Sellid taltusid ja asusid uusi komistuskive otsima.

Nii algas see revideerimine.   Vahepeale võiks palju killukesi meenutada. Kuidas Põldmäe meela näoga luuramas käis mind volikogu saalis (külalise jaoks tööruume ju ei ole, nii pandi mind lp volinike läptoppide keskele.. aga kui ma ei oleks korralik inimene, mis võida saanuks?). Kuidas Võrklaev alustas Uuemaa survestamist koolidirektorina; ükskord ütles aga ka lapsesuuga välja, et „nüüd laseb Teppo Rae valla põhja“…jne. Tänan aga põhja saavad minna ikka reaalsed vargad, vald sellest ainult võidab.   Oli ühesõnaga raske ja pingeline psühholoogiliselt, lisaks tuli kogu aeg valvas olla, et väljatreenitud ametnikud ei suudaks „põlevamaid“ lepinguid ära peita.

Pean kurvastusega tunnistama, et suutsid küll. Tean, et palju on veel peidus. Ja nt Harry Amburi imelise pääsemise 25 000 euro maksmise ja ehituslubadega ootamise kohustustest – lepingu sain hoopis Uukkivilt, kes selle kuidagi ikka sai. Amburi pilt sai aga selgeks saada vaid 2 lepingut kõrvutades. Ühe sain mina eksperdina välja nõutatud, teine eraldati suure vaevaga siis volinikule.   Väga pika seiklusjutu eest hoiab tagasi URL lühidus (mul tähemärkide arv ees).

Tulemused siis. Mingis järjekorras. Eredatest näidetest
I) Väljavahi DP.
 71-99-lisa-1-valjavahi-kinnistu-dp1.pdf   71-98-lisa-2-valjavahi-kinnistu-dp2.pdf 
Seda vist peab ikka nimetama pahatahtlikuks kokkumänguks Rae majanduslikke huve kahjustades kui arendajaga lepitakse kokku isetahtsi, volikogu volitusteta ja kahjumlikul moel nii:
 -    Esialgselt pandud kohustust, seada hüpoteek, ei nõuta aastast 2009. Kui algab revisjon, hoitakse teda ukse taga 2015 kuni septembrini ja sõlmitakse kähku uus leping, mis vabastab hüpoteegi nõudest sootuks!. 
-    2009 seatud rahaline kohustus on kindlasti suures osas tekkinud aga selle täitmisest ei saa vallast ühtegi märki 
-   Samas on ikkagi vald vabaks andnud hoidumisservituudi, (tundmatu ja üsna kasutu looma nahk, mida vald propageerima hakkas ja mis pole üldsegi seaduslik asi varsti seletan) -         
-   Leppetrahv oli suure tõenäosusega suures osas sissenõutav ent selle vastu vallal „huvi puudus“ ........

II) Viskaripõllu DP.
 72-105-toodeldud-viskaripollu-ja-alliku-ii-annuse-dp1.pdf   72-104-toodeldud-viskaripollu-ja-alliku-ii-annuse-dp2.pdf  Algses lepingus on rahalised kohustused, hüpoteegi seadmise võlaõiguslik kokkulepe, muud kohustused. Tegelikkuses aga:
- Võlaõiguslik kokkulepe hüpoteegi seadmiseks pole hüpoteegi reaalse seadmiseni  aastaid viinud ja 2014 lepingus on vald sellest ise loobunud,
- samuti on vald vabastanud ühe arendaja lihtsalt kohustustest (tuttav isik?), Kohustustest (sic!), mida see sinnamaani ka ei niikuinii täitnud. Nüüd siis vormistati asi ilusaks aga kas ka seadsulikuks?
- valminud on 42 elamuüksust, mis pidanuks ausa suhtumise korral vallale sisse tooma
42 x 2500 eur= 105 000 eurot.

Kas sellised teod on ikka "näoga vallarahva poole" ja muidu ka head teod, otsustab lugeja ise. 
Lugupidamisega
Ülar Teppo