Rae vallaelu vaatlemine, ettepanekud ja märkused vol III, Ameerikanurga DP


Tere.  

Läheme nüüd sisulisemaks.
Teadupoolest on Rae valla halduspraktika üks väga kummaline asi. Retoorikas rahva eest hooliv, maaomanike suhtes õiglane ja kaasa aitav jne. Aga mis mina seda retoorikat siin iseloomustan - küll nüüd, kuni 15.oktoobrini kuulete veel pärleid. Soni käes ja käsi põuesiilu vahel on neid seal mitu kõnelemas, Võite Kindlad Olla!  

Tegelikkusest ausa pildi saamiseks oleks õige ikka ka reaalset elu samal ajal paralleelselt jälgida ja faktilisi asjaolusid vaadelda. Nii. Asi lihtne - nõutad välja dokumendid, mis kajastavad valla reaalseid toimetamisi ja töötad need läbi. Lihtne!? Ikka mitte nii lihtne, sest kuidas sa saad endale tõest pilti ette kui vald lihtsalt kategooriliselt keeldub sulle dokumente edastamast! Et küsida näha, milline on üldse valla reaalne käitumine maaomanike ja ettevõtjate* suhtes, vajad siis esmalt konkreetseid lepinguid, harvem määrusi, selline küsimine on Teabenõue. Kui asjad on segased või jaburad, siis küsid selgitusi, et miks ja kuidas. Selline pärimine on Selgitustaotlus.   Niimoodi ma ka toimisin kusagil aastast 2012-st. Alanud suhtluse kohta ei saa öelda, et see oli mingi kassi-hiire mäng. Ei, käis tuim ülbitsemine oma positsioonilt, kahetsusväärselt lisandus sellele muude jõupositsioonide varjamatult suur toetav hoiak.
Tõendan.
Kõigepealt esitasin, jah, hajali taotluse, kus olid nii teabenõude kui ka selgitustaotluse elemendid. Sellisel puhul on muidugi udutamine kergem. Aga selgema küimise järel tuli juba selgem p...se saatmine. Lisan mõlemad.
 70-90-vastus-ular-teppo-selgitustaotlustele-arenduslepinguid-puudutavas.pdf 
 70-92-vastus-ular-teppo-poordumistele-vol-iv.pdf 

Mulle selline lähenemine ei sobinud ja ma kaebasin edasi õiguskantslerile. Vastuseks sain teada palju  paragrahve (mida mulle tollele hetkel ka vaja tõesti oli, tänan!) ent pika jutu varjus libiseti üle olulisemast – õiguslikust seisukohast valla keeldumisele anda konkreetseid dokumente mulle välja. (nojah, mine kohtusse, oli sees..)
 70-91-indrek-teder-ular-teppo-vastus22012013105704.pdf 
Siiski, iga suhtlus omab tavaliselt ikka mingit head lisainfot, vaja on aga vaeva näha, et see leida..ja vaja on väga palju vaeva näha, et see õigesti arhiveerida, muidu sellest kasu ei ole. (Liiatigi veel sellises vallas, kus infomüra tuleb pidevalt taevast alla, justnagu Troonide Mängus lund...)  
Vaadelgem uuesti seda Võrklaeva vastust (70-90 vastus..../ , ülal) . Sellest tuleb välja suur õigustus valla korralagedusele, kus sõlmitud lepingud:
- Pole süstemaatiliselt kusagil arvel (neid tuleks minu jaoks ekstra otsima hakata)
- Pole seega ka raamatupidamislikult arvel, keegi ei tea, mis kusagil toimuma hakkama peaks üldse
- Ei peagi arvel olema, sest  (peaaegu, et öeldi) „aga maailm on ju nii muutuv..“

Jajah, kabesin selle vastuse omakorda edasi EV Presidendile. Nojah, vastus..
 70-89-ev-presidendi-vastuskiri-240.pdf 

Mina nägin ja näen siiamaani siin mitut halba asja hunnikus koos. Kõigepealt muidugi - üldse see korralagedus (bardak v.k.) eeskätt.. jama värk et nii on, korda pole ega tule isegi kui üks ull sellele osundab.. On see aga ka päris nii? Teadupoolest leiti aeg-ajalt taoliste isikute lepingud kibekiiresti üles, kes valla subaarikutele ei meeldinud. Siis aeti küll korralikult pilli lõhki ja tõlgendati lepingutki, nagu ise sooviti.
Järeldus – mulle valetati suures osas. Osaliselt seetõttu, et üht kätt käis kindlasti suur lepingute hulk ja nende keerulised sisud** elu ja võimu nautlevale seltskonnale üle jõu ja nii vaadeldi neid arvatavalt kui ühte vanavara hunnikut, kus aeg-ajalt lõbus tuuseldamas käia aga millega korrektselt tegeleda lihtsalt ei viitsi, (muudki põnevat on teha, nt rahva poolt kingitud valge hobusega ringi kapata).   Teist kätt aga teati, et olemas on tore laegas, kust saab palju repressiooni, korruptsiooni- ja muidu meelehea vahendeid välja õngitseda. Kohe kui soovi on.

NB!!! Ülikarjuvalt halb on aga see, et mulle lubatud demokraatiat, kus iga ametnik reageerib kohe kui ka teda mittepuudutav ent ebaseaduslik, nihkes vms seadusega hullamine kusagil ilmsiks peaks saama......

Nii. selline oli siis mu uurimustöö algus. URL juba hoiatab, hoian tagasi.

Et ma siin juba ka mõne näite tooks, lisan ühe huvitava pildi.


3 sept.
Lisan selle planeeringu lepingu ja omalt poolt veel ei kommenteeri.
Arendaja kohustusi saab lugeja iseseisvalt võrrelda reaalsusega.
 71-96-ameerikanurga-det-leping.pdf 
Lisaks muidugi pankroti jätkuv "mittemärkamine" meie "tegusate poliitikute ja alluvate" poolt, 60 milli (sic!) 60 miljonit eesti krooni, kordan - kuuskümmend miljonit eesti kooni (hüpoteek Rae valla kasuks, vaata KR väljavõtet allpool-) 
 71-97-ameerikanurga-lepingus-212-maa-andmed.pdf 
.... nojah, see pole ju mingi raha. Või on...?
Täitmiseks asjad aeguvad alles 10 aastaga ent ka see aeg saab nüüd vasti täis.
Kohe peale valimisi.
Jutt ja teod...väga keeuline on see asi Rae vallas, mis?


Lugupidamisega
Ülar