Rae vallaelu vaatlemine, ettepanekud ja märkused vol II


Tere!
Alustasin eelmises artiklis Rae kohta viidetega ja küsisin, kas saab keegi kusagil kiikusga käitumise osas seda kampa siin üle trumbata? No üle ikka ei löö aga kilde on ka mujal. Hetke "nopped"
- Kohtla-Järvel lõi vägivaldne volinik valimisliidu - "Värsket verd ei maksa karta".. nunuh.
Aga hoopis suurem pauk on sellise jutlustaja nagu Oudekki Loone järjest närvilisem tegevus teemal, kuidas saaks ikka lollide avaldustega kuulsust koguda. Lugege ise.
http://www.delfi.ee/news/kov2017/uudised/raivo-aeg-tekib-kusimus-kas-oudekki-loone-on-rumal-inimene-...

Provokatsioon? Päris kindlasti. Veel osavasti KOV valimiste raamidesse lükatud. Kas lähevad siis ka need valimised sellesse ämbrisse, et vargad ja sulid rajavad varastatud rahade eest õigel hetkel keskide ümber vene kuvandi ja on taas valija raha juures tagasi...? Palju Loonele selle eest makstakse? Oi pekki..

Nii, aga meie hobuste juurde siis (nagu vanasti tavatseti öelda).

Mõttekas on rääkida seda tagat-poolt ettepoole moment, st tänasest päevast ennem. Ja ilmselge on siin see, et sellid ei välista ka koalitsiooni kaotamist sellel korral ning, loogiline on siin arvestada "kõigi sõja reeglitega" 
- liig koormavad lepingud "pärandiks uutele volinikele"
- jälgede peitmine, millega kaasneb palju hilisemat segadust ja paksu verd igatahes, sest välja hakkavad ujuma siduvad dokumendid või siis mingid hoopis kaovad ja nõrgestavad valla positsiooni muidu ilmselgeis asjus.
- juba kuulutati völja ehituslubade moratoorium ("Suure tõenäosusega tuleb kehtestada ..............kiirema arenguga piirkondadele ajutine planeerimis- ja ehituskeeld maksimaalselt 4 aastaks").
 Nagu näha saate, ikka juriidiliste JOKK  jõnksudega määratlused - ebamäärane tulevase keeluala käsitlus ja ka ajakäsitlus, et saaks seejärel näo järgi ka teistmoodi asju vaadelda.
http://www.rae.ee/documents/823250/14805584/veebi+Rae+So%CC%83numid_02.pdf/178e8cd0-d11f-4182-9092-1...
Et, nagu meil tavaks - Sina, Miku, täpselt Järveküla keskel, Sina ehita miskit 10 korrusmaja aga sina, Toomas, eemal külast, sa oota pisut oma ühe majaga... Ja - et Miku peaks ka a' 2500 eurikut* vallale maksma iga korteri eest... no kuulge, see ju suur raha, las olla.

Sellist putru keedavad siis meie subaarikud** hetkel. Loed artiklit Rae Sõnumites ja muid sõnavõtte - no küll on ilus ja vajalik, eeskätt aga raske töö!  Teist kätt aga - kellele TEGELIKULT on seda vaja? 
Olles rääkinud ühe kui teise isikuga, kes selle tekitatud segaduse endale selga said - seda poleks vaja olnud, see on imetud tegevus.
Ja seejärel, olles veel suhelnud ja suurt pilti vaadelnud - kipub olema nii, et tegelikkuses tegeldaksegi siin vaid suure peitmisega. Nii saab ju tühistada vanad, väääga suuresti korruptsiooni järele lehkavad lepingud, enne kui äkki neid taas uurima hakatakse ja jama tulla võib.
Mis on siin halb. Halb on see, et taas on suurt hulka maaomanikke petetud, nende plaanid on minemas vett vedama. Suur on ka korruptsiooni surve - eks kõik tahaksid selle pressi alt end  ikka välja osta. On kuulda, et sellesisuline rahamootor ka natuke juba podiseb.. Karta pole ju midagi - et vahele jääda, peavad taolise kokkuleppe salvestama vaid pädevad isikud, sellise vanamoodse lõksu vastu on meie rebastel aga ammu mitu vastutrikki, Võite Kindlad Olla!

Üks halb, väga halb aspekt on veel - kuuldavasti makstakse nüüd, vildikas käes, kätte oponentidele või siis onupoja oponentidele või lihtsalt ebamugavatele sõnavõtjatele - "oli sul endise ÜP järgi elamumaa piirkond, nüüd, hopsti! ja enam ei ole, on roheala!"
Oleks ma teaksin rohkem detaile aga ei tea. Põhjusi on muidugi 2 - vald oskab salatseda ja inimesed on igaüks oma urus vait. Sellises olukorras ei tahaks nagu soovitadagi kellegil uuel ja tegusal inimesel volinikuks pürgida, sest, kohe kui ta on enda head kavatsused välja ladunud, uputavad tänased vaikivad kannatajad ta teemadega üle, häbenemata oma eilset argpükslikkust, vastupidi - isegi peale lennates.
Olen seda korra näinud ja aiman, et just sellist lõksu hetkel ka seatakse.

Aga lohutuseks - meil ju noor demokraatia! Need ja teised kasvuraskused olid aimata kui vaid ajaloo paralleele vaadelda. Tulema saab raske aga see-eest lootusrikas periood, see on ju hea.

Aga Loone tuleb reformierakonda saata! :) Igatahes!
---------------------
* - nn kokkuleppeline tasu vallale koormuse tekitamise eest, iga elamuüksuse eest (korteri, maja jms), mida lähiaastatel siiski kokkumängijatelt ei nõutud või lisalepingutega hiljem tagasi kingiti, sellest edaspidi.
** - kamp rallib ringi uhkete Subarutega ja ajab asjugi ühtse kambana, nagu nt Brigada vene seriaalist. Poleks paha kui ainult aetaks neid asju, mis on kogukonnale kasulikud, mitte vastupidi. Eks mingi satisfaktsioon peab ju olema raske töö eest...onju? Aga vat hüüdnime ei ole. Olgu siis nt - subaarikud!