Rae vallaelu vaatlemine, ettepanekud ja märkused vol I, täiendasin 22.08 kl 16.57


(...viimasel ajal on mul nii, et kui nädalaga on ligi 300 000 klikki, siis arvatavasti on reaalsete lugejate arv täis (ikka ammu juba) ja käib kordusklikkimine. Tunnen kohustust ja kirjutan, täna siiski sissejuhatus ja mõned viited).

Tere!

Nüüd siis paistab aeg olevat küps teha ühe saaga kirjeldamisel väike paus. Kohtud veel puhkavad ja kuna siis midagi liikuma hakkab, peab ootama. Nojah, ammugi kui mul ainult ebameeldivad teemad kõik üleval kodanike Peenhäälestajate suhtes.. Kuivõrd pean soliidseks kirjeldada vaid reaalselt toimunud situatsioone ja ei pea sobilikuks mängida spekulatsioonidega, siis teen pausi. Kui lp. proua Artemis* tegelikkuses ka silmarätti kannaks (-otsuseid tehes), siis poleks ju midagi aga..
---------------
Lubasin juba mõned ajad tagasi kirjutada Rae sellide toredatest tegutsemistest. Mõtlesin, et tuleb lihtsalt kuivalt ja tehniliselt lahti kirjutada kunagi varasemal perioodil toimunud sündmused. Aegadest, mil sellid eriti ülbelt ja muretult lahmisid. Ei! Pannakse edasi veelgi ülbemalt, kohati lausa jabur-humoristlikult, nagu elaksid teisel Planeedil. Minu emotsioonides puudub termin - muie. Aga samas, nt. siira põlguse kõrval on ka termin - kõvasti naerma ajav. Kodanik Monthy** saaks ainest küll ja küll..

Aga täna ma seda esimest artiklit siiski valmis ei jõua.
Teemasse sissejuhatuseks mu üleskutse, mis natuke laiemat kõlapinda leidis:
http://epl.delfi.ee/news/arvamus/ular-teppo-pangem-vallavolinikud-isiklikult-oma-otsuste-eest-vastut...

Mina elan natuke rõõmsamalt tänasel päeval, uskudes siiralt, et taolisi mõtteid jagab üle 98% eestlastest.
----
* - Artemis - Vana-Kreekast juba "pärit" õiglusejumalanna, kes ka meil õigluse ja õiguse sümboliks, tal on teadupoolest õiguse (mille juurde vaieldamatult lisandus ka õiglus, mitte nagu praegu-) kaalumisel silmad kenasti seotud lindiga kinni, st ta ei pidanud ega tohtinud ega tahtnud teada, kes on Miku ühel pool ja kes on Andrus teisel pool. Vahet on tänapäevaga?

** - Monty Phytoni lõbusale trupile viitan, neil oli ajendiks sisult sama jabur reaalsus.
----------------------------------
--------------------
22.08.2017 Täiendan ehk alustan seda seebika kirjeldust.

Kõigepealt värske kangelastegu - Hiljuti kerkis Raes Pajupea külas kiirkorras eramaa krundile tööstushoone maiguline hoone. Ilmselgelt selline, mille puhul oleks vaja esitada valda projekt, taodelda ehitusluba ja täita muidki eelnevaid olulisi formaalsusi (erinevate TT taotlemine; proj tingimuste taotlemine, projekteerimine ja nii edasi, kõik me teame.
Kui volinikud asja vastu huvi tundsid, selgus, et selle ehitise puhul võiti teha mida iganes sooviti. Mitte, et vald ei teadnud ja ei märganud..ei, muul põhjusel!
Parim humoorikas koht kirjavahetuses volinikuga (NB!!! töötaja nimega vallavanem Mart Võrklaev vastab nõukogu liikmele nimega volinik, tegelikult ju):
3. Kuivõrd ehitusluba väljastatud ei ole, ei ole Rae Vallavalitsuse valduses projekti, millele ehitusluba tugineda saaks. Ka ei ole Rae Vallavalitsus väljastanud projekteerimistingimusi, mistõttu ei ole võimalik projekteerimistingimuste ega nende väljastamise korralduse koopiaid esitada. 

Mis sa isane kostad või millele tugined (parafraseerides eelnevat jabur-tsitaati) ?
Asi aga lihtne nagu anekdoodi lõpud ikka - kodanikud Põldmäed tegutsevad kiirustades enne valimisi, sest mine tea.. Isa ajab "edukalt" oma asja ja abivallavanemast poeg on ka rahul.

Siin tuleb meelde suure musta huumori viljeleja Meelis Kasemaa kunagine vastus isikule Lagedil, kellele ta (olles eelnevalt maaomanikku juba 7-8 aastat peetinud, vastas lubatud kooskõlastuse (-varasemalt ta enda poolt lubatud, et tuleb kooskõlastus) puudumise küsimusele nii: " aga te saite ju kooskõlastuse, ainult et negatiivse.."

On kusagil vallas võrdseid kinomehi? Selliseid, teflonist kinomehi? Ei usu.

Ripub mul üleval petitsioon - Vähendame reaalselt korruptsiooni Harjumaal! - petitsioon.ee
Hääleta, kodanik!


Lugupidamisega
Ülar Teppo