Mõtisklused


Tere!

On niigi selge, et kui vaatled ja uurid mingit nähtust väga pikka aega eri nurkadest, saad oluliselt parema pildi toimuva tagamaadest. Mingitel ootamatutel hetkedel toimub ka astmeline selginemine. Ühtäkki on mõned asjad nii selged, et imestad, kuidas teised veel seda ei märganud.. aga ei taibanud ju ka ise veel mõned ajad tagasi, kas pole huvitav?

Ma ei arva, et oleksin juba piisavalt küps kõva häälega analüüsima meie ühiskonda halvavate protsesside peenmehhaanikat (mida Rõiva kamp teadupoolest veelgi lihvida soovis) aga on asju, mida juba näen.

Vaadeldes saatuse sunnil juba üle 12 aasta seda, mismoodi teatud inimgrupeeringud endile korruptsiooni kõikvõimalike vormide, otsese varguse, kelmuste jms abil igavest rikkust ja võimu tagavad ning mismoodi väga suurele osale ametnikele otseselt kohe meeldib sellega kaasa mängida, näed seda mingil hetkel kui mingit terviklikku riidekangast, selle maailma materiaalse osa loogikat. 
Selle kanga otse puruks rebimine oleks aga siiski pahalugu. Selline samm tooks paratamatult kannatusi kogu rahvale. Revolutsioon pole mängimiseks ja on ikkagi äärmuslik samm.

Vaadeldes kogupilti siis nagu kangast tekib arusaam, kuidas seda nii töödelda, et tas't ka edaspidi asja saaks. Nagu ära määritud laudlina puhul.
Inimesed, kes soovivad kurjade tegude abil paremini elada kui neil selleks õigust oleks, jäävad. Nad on alati meie seas olnud, nad tulevad eikusagilt meie sekka ja tegutsevad just nii jõhkralt kui neil tegutseda lastakse. Just seetõttu on ülioluline roll igas ühiskonnas kohtuvõimul. Tavakodanik teeb tavapärase vea, et ei soovi endale selgeks teha oma riigis toimetava kohtusüsteemi mehhaanikat. Paljudel veab, et nad ei peagi sellega kokku puutuma aga paljudel ei vea. Väga paljudel ei vea. Ja siis tuleb löök. Vastaspoolel on mitu tugevat relva - tal puudub sisemine eetika üldsegi ja ta on selgeks teinud endale, mismoodi kohtusüsteemi manipuleerida annab.

Kohtusüsteem meil täna Eestis..Karmil ajal elame. Meil käib hetkel veel see ajupesumäng, et tõde kuulutatakse välja linnaplatsil ehk moodsel ajal siis meedias.
Vakra ei teinud plagiaati
Rae vallas ei ole korruptsiooni
E-valimistega ei peteta
kohtusüsteem on aus ja sõltumatu...

Karm. Teadsite, et selle linnaplatsi-tõe töötasid välja Roomlased? Tsivilisatsioon ehk linnastumine oli vahend allasurutud hõimude parema kontrolli alla saamiseks. Nii ehitati nt Londonium ehk London. Aga ka palju teisi linnu. Ja tuli paks onu ja teatas, keda täna puuakse ja kui vastik see inimene oli. Töötas hästi ja nagu näeme, töötab ikka veel.
Ehkki see kuratlik süsteem hakkab lagunema, hoiavad meie riigi roomlaste verd isikud sellest kümne küünega kinni. Ja kes need oravad muud on kui /meie nimi on Leegion/. See on minu kindel tervikpildist arusaamine ja minu oma arvamus.

Sama heitlus toimub Leedus, Ukrainas. Gulgaarias ja Rumeenias on NAD võitnud, seal vist nii jääbki. Meil on aga lootust. Minuga on ühendust võtnud mitmed tuttavad noored, kes suhtlevad neil teemadel järjest sagedamini. Nende seast olevat üles kasvanud juba inimesi, kes on läinud kohtunikeks, advokaatideks ja kes vähemasti täna väidavad, et nende sisemist õiglustunnet mingite telefonikõnedega ei vääna. 
Täiesti usutav. Mingitmoodi hakkab vana ajastu läbi saama,

...nii. korraks paus,