uudiseid


Tere!

Siin kohal asus lihtsalt viiteline jutt, kirjutan selle üle.
Kirjutan, sest siis läheb asi arhiivi ja küll kunagi on seda ka vaja neile, kes soovivad ka tegelikkuses Eestit kõntsast vabastada.

Kõigepealt suhtlus Õiguskantsleriga. Eesti Vabariigi Õiguskantsleriga. Asemikku või alternatiivi pole ehk kui soovid kodanikuna kodaniku õigustest rääkida siis ikka suhtlus selle ühe Riigi esindajaga. Küsisin kaks korda, mismoodi saab olla õige selline suhtumine, et minult nõutakse 3000 eurot raha Riigi tuludesse pelgalt selle eest, et austatud Riigikohus vaatab põgusalt minu esitatud kaebusele otsa ja viskab siis selle läbivaatamata kujul prügisse.
Õiguskantsler vastas esmalt, et kohus on õigesti käitunud, sest seadustik näeb nii ette. Nõus. Aga ma küsisin, kas seesinane seadustik pole mitte Põhiseaduse vastane - mind ju nööritakse väga valusalt, kas see on normaalne? Pealegi, selliseid asju tehakse tänases Eestis tuhandetes aasta kohta, tekitades tuhandeid pettunuid, on see Eestile kasulik? Ma mõtlen sellele Eestile, milleks on rahvas.

Kõik on ok ja normi piires, sain vastuse. Muidugi ma seda vastust ennast esitada ei saa enne kui kusagil 2095 aastal vist. Tõlgendan siis. Ühesõnaga asi normaalne ja proportsionaalne. Huvitav, aga minu kirjale lisatud eelmise Õiguskantsleri Terederi arvamus aastast 2013, et liigne nöörimine ON ebamõistlik, liiatigi võib selline kiretu käitumine kaasa tuua omakohtud..see jäi lihtsalt tähelepanuta. Nagu need asjad meil siin Eestis käivad, (ütlevad need, kes elavad nö erasektoris, eraenklaavis, teisel pool lüpsimasinat..)

Pole kohatu siin märkida nt kohtunike paari aasta tagust reakstiooni 7 eurosele palgalangusele. Mäletab lugeja? Siis tõstatusid suured kired ja välja toodi ka selline argument nagu võimalik korruptsiooni kasv  (no või siis retoorikas sellise muidu eestis puuduva termini ootamatu teke). Kas siis sobis viidata lausa nii valulikult sellele, et leevendamaks palgalangusest tulenevat hoopi perele, pruugib vohama hakata korruptsioon ent kui inimene (nojah, ettevõtja siiski) peab ära andma järjekordsed tuhanded eurod, pole hullu...? Ei tea. Raske olla uhke tänase Eesti üle.

-----
Siinkohal meenus kohe see kohtuniku taandumise asi. Räägin. Eks lubasin ka ja tuleviku jaoks väga oluline materjal.
Et siis käimasolev kohtuasi 2-16-10659, millest on eelnevalt palju infot üles riputatud ja mis kokkuvõttes on minu ettevõtte palve kohtul tulla appi olukorras kus Tõnis Kõivu grupeeringu ehk MTÜ väike-peetri külaselts sülle liikunud vee-ettevõtlusest pole mu ettevõttele makstud lubatud summasid ja seda kelmuse tahet on korduvalt ka avalikult deklareeritud. Lisaks on ettevõtlus edasi "kingitud" Rae valla ettevõttele Elveso, kes selle 2 800 000 euroga (2,8 milj eur) endale bilanssi võttis ja pidevat kasumit teenib. Nojah, riisumise käigus "kingiti" ka 2 kinnistut Rae vallale, pean lisama.
Niisiis palusin kohtult abi. Oma Isamaa kohtult endise mitte väikese maksumaksjana kusjuures, toon välja. Tegeliku abi asemel leidis kohtunik Hannes Olev 2-l korral (kahel korral), et Elveso tuleb küll mängust välja jätta, ja nad ju ise ka ütlesid, et nad ei võta endale kohustusi, ainult varasid.
Nüüd läks asi 3-ndal korral ja ikka sama kohtuniku kätte. Seepeale toimusid mitmed sündmused minu selja taga. Sain jaole ja palusin kohtunikul end taandada. Ta taandaski end.
Lugejale, ammugi tuleviku juristile on siin palju huvitavat ja harivat aga ma ei taha seda avaldada. Põhjus - mitu "tulihingelist sõpra" monitoorivad absoluutselt iga päev seda blogi, sooviga kuidagigi mind kohtunike eest enam ja enam dikrediteerida (tehtud on seda aga juba aastaid ja väga metoodiliselt).
Kõlama jäi mitmesisuline lause - "et Ülar Teppo lõplikult ei pettuks Eesti kohtusüsteemis..."

Kohtuistung siis 20 märtsil. Pool aastat läks jälle nagu poleks see oluline. Et kas mul on lootustki? Teate, see on nüüd taas mitte nii lihtne. Ühelt poolt mängitakse sellele, et avalikkus ei tohi mingi hinna eest ühe seltskonna tegelikku palet näha saada ja seega peab süsteem neid kaitsema nagu müür. Teiselt poolt on see müür jõudnud ammu juba kriitilise piirini. Egas eelviimase piisa ja viimase piisa karikasse kukkumisel on sama kõla aga tulemused sootuks erinevad..

Kirjutaksin juba ühe soojaga ka sellest, milliste võtetega see "tulihingeste sõprade" klubi mind hetkel veel väärata soovib aga tähtede arv vist liiga suur. Teine kord kui Jumal annab.
Esitatud andmed on tõesed ja isegi pisut pehmendatud oma räiguses, mõtteainet jagub igaühele.


Tervitades
ÜT