Kokkuvõte 3/3 (Täiendatud 21.12 kl 21.59)


Kõigepealt sisujuhtimisest - blogisse esmasisenejale avaneb viimane, kõige värskem artikkel. 
Päris kogu loo algus on Aruandes kodanikele I (paremal on nimekiri, millele klikata).
------------------------------------------------------------

Et siis legaalne uus-loogika näeb Rae vallas välja selline:
Tahad midagi-maksa!. Maksa juba ära! Lapsed... Meil ju mure. Maksa, raisk! Aa tema ei pea maksma. Aga meil siin arvestuses natuke teine loogika. Norid või? Maksa, raisk! Sinust räägime! jne. jne.
Omaette märk on, et Jüri kirikule eraldati 2016 (terveks aastaks!!!) 4800 eurot.
Halleluuja, võimumehed, kirikus näeme!

 Nagu külma higiga unenäos, mis?
Paistab, et mõnda aega nii ongi.Loodi peen süsteem, mille peensus siis toetub mitmele jämedale alustalale.
Kirjutan ajaloolises järjsetuses:
- riigi ametnikud nägid, et KOV on tubli - hakkab ise lisamakse nõudma ja ei 
prigise enam riigi kallal. Heakskiit sai tagatud asap.
- KOV, ikka see meie KOV, sai pihta, et nüüd annab ametnikke lollitada ka muude kaasuvate
trikkidega, nagu korduvalt eelkirjeldatud momendid seda on:
a) kõlvatu konkurents (sõber ehitab, võõras käib aastaid nurumas planeeringut jne jne)
b) korruptsioon (eks sõber libistas ka midagi tasku aga kes sellest teab?)
c) tagakiusamine (kui see võõras ka häält teeb...siis käib siin 10 aastat vähemasti)
d) ebavõrdne kohtlemine (ega võõras siis ka pääse - meil ju avalikult välja öeldud - maksma peab)
e) poliitiline tagakiusamine (kui nüüd võõras midagi tõsisemat ütles - siis lihtsalt suretame ta dp või siis pakume välja tingimused, mis toorikut lugedeski juba ta käima tõmbavad ja las ta siis porisedes olla)
f) NB!!! kui peaks minema haldusvaidluseks, siis saadame oma kallilt kinnimakstud (rahva raha eest muidugi-) eliitadvokaadid (vande - advokaadid!!!), lisaks kaasuvad trikid nagu meie endi halavad artikklid ajalehtedes, kui õnnetud me oleme ja kui pahad on need seal.
g) kohalikul tasandil võõra  tagakiusamine
h) sama mitmes eri võtmes
i) jms

(LISATUD 21.12 kl 21.56 eesti aja järgi)

Psühholoogilistest aspektidest lubasin rääkida.
Olulisemaid on siin 3.

1. Esiteks muidugi aastatega välja töötatud, mingi bursui-vihkamise mentaliteedile sarnane. Selle kohta võiks ju öelda - töötab aastast.. Ajaloolane ma ei ole aga ei usu, et Lenin selle välja mõtles kui oli vaja varasid krahmata, Hilisemlat Hitler Poola ja Rumeenia tehastega jms.
See siin on väga valus teema ka seetõttu, et neid, kellede peal see tänini toimib, on hulgim. Kui aga selline kae juba silmil on, siis pole enamast midagi rääkida, kõik toimib.....

2. Teine moment on organite reaktsioon. Niipalju me teame, et ego-mängud on ka tarkade ametnike nõrkuseks ja eks siin on sellele mängitud osavasti, näen ja tajun. Sisuliselt ei sobi vastutavatel ametnikel enam asjasse süübida juba seetõttu, et nad on "ära ostnud" valla poliitikute versiooni. Oma vea võimaliku tunnistamise oht ja kaasuvad ego-momendid panevad ka siin, näen, tugeva kae ette ja nii ongi.

2a. Sama ajakirjanikega, 4.-nda võimetusega,

3. Kolmas aspekt on asjaosaliste-kasusaajate ja nende ees lipitsejate harjumused. Vähegi süvenenudtele on teada, et need isikud teevad inimliku näo vaid valimiste eelnädalal, edasi lausa väikeseid Napoleone vald täis. Võimutäius. Karistamatus. Vasktorud, milledest see kamp auga iial läbi ei mahu aga millede sees on mõnus laiata..
Ennustan, et siinkohal on maailma ajalugu üsna ststenaariumivaene. Ükskord see asi siin plahvatab pauguga. Ja siis vaatavad kõik üksteisele väga ehmunult otsa - kuidas nii juhtuda sai?
Milist pauku ma siin ennustan? Ma seda küll ei tea aga tean, et kusagil on seatud kurjusele piir. Jõuluajale sobilikult ütlen ehk nii - oli see vist Piiblis Nebukadnedsar, kes katuseid mööda käis ja ennast Jumalast paremaks pidas? Kõik taoline lõppeb kord ootamatult, nii on seatud. Aamen.

Kirjutan mitte vaenust, mitte kättemaksuhimust (millised momendid oleksid loogilised küll kui kuuluksin grupi alla-tavakodanik). Mul on siiralt kahju vaadata selle kurjuse arengut ja legitiimsust inimeste poolt, kellede käest arvame kaitset saavat kui kuri karjas on. Kõikjalt väljastpoolt ronib niipalju suuremat, organiseeritumat kurja peale aga me siis paljundame mürgist verd omade seas.. Väga halb.


Sellega lõpetan oma aruande.
Kas kirjutan ka eraldi konkreetsete isikute saatusest selle nn halduspraktika valguses, seda arutan siin endaga Jõulude ajal.

Sügava lugupidamisega
Ülar Teppo