Aruanne kodanikele X - kokkuvõte 1 / 3


Tere!

Aga võtakski kokku selle kõik.
Enne kirjutan vastused KKK-dele ehk Korduma Kippuvatele Küsimustele.

1. Miks te siis kuhugi pöördunud ei ole?
Vastus - on pöördutud ja mitte korra ja mitte vähe. Vastused on sellised:
- Kapo - see pole meie kontrollida (vastab ka tõele)

- Prokuratuuriga on asi keerulisem. Vastuseid palju aga mina neist aru ei saa, ütlen siis nii.
Vastuste kaleidoskoop on selline, siiani:
a) - ei näe kuritegu, sest otsest kasusaajat ei ole
b) - edasikaebamise õigus Karistusseadustiku (KarS) § 207 järgi on kannatanul aga avaldajad pole ju kannatada saanud nendest tehingutest
c) - pole viiteid ametnike otsesele kasu saamisele
d) - pole viiteid tegude tagamaadele jne jne
e) ja lõpuks ka - kui volikogu uuriks asja uuesti süvenenult ja teeks avalduse, siis oleks kuritegu 

- Õiguskantsler - pole minu rida, vallal on lai diskretsiooniõigus (seletasin varasemalt), ja lõppude lõpuks - rahvas hääletab ju jalgadega. (jällegi vastab kõik tõele).

- Maj kuritegude osakond vihjetele - vaikus
- Riigikontroll eraisikute vihjetele - vaikus
-----------------------------------
-------------------------------------------------------

Minu seisukoht.
Tabati ära võimalus manipuleerida KOV õigustega ja asuti seda meelalt praktiseerima.
Siis tabati ära, et osava sõnamulina (kallite advokaatide-) abil pole see ka karistatav.
Siis tabati ära, et nii saab ju võimu igati kindlustada:
- pappi vahelt teha
- kritiseerijaid ja vastumeelseid hanitada ja lausa hävitada
- survestada
Siis tabati lausa ära, et nn ärieelise müük on ju super-kuldäri !!!- sina saad ehitada ja veel seda,
mida soovid, teised istuvad meil siin supikatlas aastaid ja natuke virisevad eestlase kombel, aru
saamata, et me neid nimme kotime.


Ma katsun Teile seletada, milleks see halb on.
I. Terminid
1. Sellist ebavõrdsete tingimuste loomist, kus üks isik saab oma ettevõtmist planeerida ja
teine kohe nimme ei saa, peetakse Kõlvatuks Konkurentsiks. Mis asi on Kõlvatu Konkurents - seda on internet paksult täis aga lühidalt, see on tee järsult madalamale. Ja madalamal on esmalt limukad, siis juba Põrgu.
2. Kui sellele eelmisele käitumisele juurde lisandub ametniku isiklik kasu või emotsioonaalne tasu, siis on tegu kaasuvalt Ametivõimu kuritarvitamisega või juba Korruptsiooniga. Jällegi - hull asi, hullem kui Rahapesu...kui kätte saadakse. Raske kätte saada, sest pooled on rahul (need kes sebivad).
3. Kui eelneneule lisandub kritiseerijate, naabri, naisele mitte meeldiva eksi kiusamine, siis see on juba veelgi hullem lugu. Diskrimineerimine.

II. Psühholoogiline aspekt
Sellest on väga palju kirjutatud ja räägitud. Bürokraatide keeles kõlab see lihtsalt nii - mitte läbipaistev ja ammugi ebavõrne ametnike toimetamine on suureks ohuks demokraatiale. Ilusasti kõlab.

Lihtsalt hinnangut andes - mida enam saab mingi isik karistamatult mõjuvõimuga žongleerida, seda karistamatumaks ta muutub. Mingist hetkest hakkab tema staatus talle tunduma sünniõigusena, mida tuleb kaitsta iga hinnaga. Selleks ei ole palju aastaid vajagi. Siit algab varem või hiljem juba vägivalla sugemetega võimu teostamine - kritiseerijad tuleb hävitada, kõhklejatele tuleb organiseerida näidispoomisi jne jne.

Rae kodanikud leiavad näiteid igapäevaelust küllaga. Karistamatult toimetanud mäe tipust on hakanud selline laiamine juba allapoole voolama. Lendavad arukate spetsialistide pead, toimuvad sigatsemised ja ülesõitmised. Jüri spordihoone on ehk kõige värskem näide.

------------
Teine pool. (MUUDETUD 15.12 kl 19.12)
Tavakodanik, maaomanik. Tema püüab loogiliselt eeskätt omad asjad korda saada. Kui ta näeb, et õiglase kohtlemise eest võitlejate eesrinnet tuuseldatakse edukalt, siis on tal ehk isegi õigus tõmmata pea õlgade vahele. Siinkohal loeb väga inimeste loomuomadus - kusagil lõuna pool teeb vähemasti alguses iga inimene häält, meil kahjuks nii ei ole. Kuna aga võimurid saavad ülihästi aru, millega nad riskivad, siis paisatakse juba esimeste signaalide ilmnemisel meeletu vastujõud seda lämmatama.

Nii nt. asuti Indrek Uuemaad psüühiliselt maha tampima kohe kui teemaks tuli korralikku mõõtu revisjoni korraldamine. Teie ei tea, mina tean aga ka ilmselt vaid veerandit kõigist "lüketest", mis temaga tehti, et teda tasakaalust välja viia. Eeskätt muidugi varjamatu ähvardussõnum, et "niikuinii leiame Lagedi Gümna töös, mida inkrimineerida", teiseks kõiksugu laadi muud ründed - suhtlused, valitud hoiakud. laim muidugi, tähitud kirjad, mis viimasel hetkel Eesti postist kaovad, välja saadetud omad inimesed maad kuulama (ja laimama) jne jne. See kõik, isegi tõendatult, ei annaks tema kaitseks midagi - oleme oma demokraatiaga null-punktis, kus see kõik on lihtsalt "arusaamatus".

--------------
Ajalugu kordub.
Olen Rooma ajalugu vaadanud ikka kui on midagi sellist, kus ajalugu ei moonutata. Alles hiljaaegu sain palju selgemaks nende strateegia Inglismaal - nad jagasid allutatavad hõimud mingi loogika alusel eraldi kategooriatesse. Ühtedelt võeti maksu ja siis ei tapetud; teisi ässitati väikese meelehea eest kolmandate vastu ja kolmandaid üritati ka ise tappa. Siis kui kolmadad olid vagamaks tambitud, hakati järgmist kategooriat kottima. Lõpuks tapsid roomlased ühe kunni, kelle naine Boaticea osutus munadega naiseks ja organiseeris korraliku vastulöögi, mis päädis endise Londoni (Londoniumi) põletamisega 60 a maj.

Kõik ei kordu ka nii täpselt ja Indreku ega minu killimine ei pea nüüd juhtuma aga mu sisetunne ütleb, et analoogia - ülekäte minev ülbus, mis tekitab Jüriöö, siin juhtuma pruugib hakata.

Hetkel küll on 2 asja liikunud paremuse poole:
- osa väljapressitud rahast on hakanud ka Rae kassasse laekuma
- kehtestatud planeeringute arv pruugib sel aastal olla palju "suurem kui mullu"...
(seda muidugi pideva hammaste krigina ja vastutöö taustal)

Nii on asjad hetkel.