Aruanne kodanikele VII


Jätkan. Eelmisele artiklile (lõppu) tirisin ühe paljudest huvitavatest lepingutest, kus vald on järsku heldinud ja arendajal pole olnud vaja muud kui paljasõnaliselt "muidu tubli olla", seda siis paljasõnaliselt. Hektareid palju, mis seal taga on, ei tea. 

Veel üks edulugu - kui oled õigest parteist, saad kohustustest priiks.
                     29-34-texlin-rae-1-leping-lihtleping-2012.docx                
                     29-35-texlin-ja-rae-vald-2-leping.docx                

Tunnen küll isikut hästi ja pean temast lugu. Elab minu rajatud külas ja oleme palju suhelnud, ka äriplaane pidanud. Ühest kõnekatkest sain 2013 valimiste aegu aga nii aru, et teda šanatžeerib konkreetselt üks teine meie küla isik. Eesmärk oli siis vist häältepüüdja oma parteisse, oravate parteisse tulema sundida? Räägime sellest kindlasti aga hiljem. Ehitama võis aga huvitatud isik hakata vaatamata hoidumisservituudile (ehituslube ei tohtinuks küsidagi ja vald väljastada kuniks kohustused täidetud). Nii tekkis 2. lepinguga vastuolus luba ehitada ja võõrandada, polnud probleeme, sest vald ei teinud lepingust antud isiku puhul välja. Rahalisest kohustusest aga vabaneti hea tahte eest. (2. lepingu p. 2.2.6. laisemale lugejale - kusjuures... "teinud rahalised kulutused" on lausa vale, selgus vaatlusel).

Aga selline vahva leping nagu Ameerikanurga. Ei olegi kusagil nurga taga, otse silme ees need betoonvaiad
kui Jürist mööda sõidad. Mis sellega on? Sellega on nii, et on ka leping ja see leiti vallas tolmusest keldrist, ju siis, ainult revisjonikomisjoni jaoks üles, sest seda järgitud küll ei ole.
- ehitamisega alustamiseks oleks ka siin pidanud omanik kõigepealt justkui välja ehitama teed ja valgustused, seega ka kommunikatsioonid.

Neid taristuosi kindlasti lõpuni teostatud ei ole. Aga vaiade ja vundamendi aluse ehitamine ometigi toimus juba ammu - seda on igaühel võimalik palja silmaga ise kaeda. Lepingust endast kopeerisin olulisemad fragmendid, sest taas esitati piltfail.

                     29-36-ameerikanurga-dp-lepingu-olulisemad-fragmendid.docx                

Et siis
...metallpostidel, maakaabliga valgustus, asfaltteed jne jne. Kus need on? Seatud on ka, seekord reaalne hüpoteek valla kasuks suures summas!!! ja valla õigus ise rajama hakata selle alusel.
- Miks ei reageerita siiani (viitasin sellele ka revisjoni käigus)?
- Kes sellest kasu sai, et siis tänini ei huvita see teema ametnikke (ehk konkreetseid käsujagajaid poliitikuid nende peade kohal)?


On, mille üle mõtiskleda.
Kas sellist suhtumist nagu kole palju ei ole?


Lugupidamisega
ÜT